Telefon
695 623 151 (Częstochowa)
791 999 979 (Lubliniec)
Email
adwokatnowicki@tlen.pl
adwokat@lamik.pl
Godziny pracy
Pn. - Pt.: 08:00-18:00

Co to jest kancelaria rodzinna ?

Kancelaria rodzinna, to specjalistyczna kancelaria adwokacka, która zajmuje się wyłącznie sprawami z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Prawnicy pracujący w kancelarii rodzinnej posiadają rozległą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie, co pozwala im na skuteczne reprezentowanie swoich klientów w różnych sprawach, takich jak:

  • Rozwody: Adwokaci z kancelarii rodzinnej pomagają w przeprowadzeniu rozwodu, negocjują warunki rozwodu, w tym alimenty, podział majątku i opiekę nad dziećmi, a także reprezentują klientów w sądzie.
  • Sprawy alimentacyjne: Adwokaci z kancelarii rodzinnej pomagają w dochodzeniu alimentów od byłych małżonków, partnerów życiowych lub rodziców, a także w obronie przed nieuzasadnionymi roszczeniami alimentacyjnymi.
  • Sprawy opiekuńcze: Adwokaci z kancelarii rodzinnej pomagają w uregulowaniu opieki nad dziećmi po rozwodzie lub rozstaniu, w tym w sprawach o ustalenie alimentów, władzy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem.
  • Usprawiedliwienie adopcji: Adwokaci z kancelarii rodzinnej pomagają w przeprowadzeniu procedury adopcji dziecka, w tym w sporządzeniu niezbędnych dokumentów i reprezentowaniu klientów przed sądem.
  • Sprawy spadkowe: Adwokaci z kancelarii rodzinnej pomagają w przeprowadzeniu postępowania spadkowego, w tym w sporządzeniu testamentu, dziedziczeniu ustawowym i dochodzeniu zachowku.
  • Przemoc w rodzinie: Adwokaci z kancelarii rodzinnej pomagają ofiarom przemocy w rodzinie w uzyskaniu ochrony prawnej, w tym w sprawach o założenie niebieskiej karty, rozwód z orzeczeniem o winie i alimenty.

Kancelarie rodzinne oferują swoim klientom kompleksową pomoc prawną na każdym etapie postępowania. Prawnicy z kancelarii rodzinnej dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej chronić interesy swoich klientów i osiągnąć dla nich korzystne rozstrzygnięcie sprawy.

Zalety korzystania z kancelarii rodzinnej:

  • Doświadczenie i wiedza: Prawnicy z kancelarii rodzinnej posiadają rozległą wiedzę i doświadczenie w prawie rodzinnym i opiekuńczym, co pozwala im na skuteczne reprezentowanie swoich klientów.
  • Specjalizacja: Kancelarie rodzinne zajmują się wyłącznie sprawami z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, co oznacza, że ich prawnicy posiadają dogłębną znajomość tej dziedziny prawa.
  • Podejście zorientowane na klienta: Prawnicy z kancelarii rodzinnej dokładają wszelkich starań, aby zrozumieć potrzeby swoich klientów i zapewnić im jak najlepszą opiekę prawną.
  • Dyskrecja: Kancelarie rodzinne zapewniają swoim klientom poufność i dyskrecję.

Jeśli szukasz pomocy prawnej w sprawie z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, warto rozważyć skorzystanie z usług kancelarii rodzinnej. Doświadczeni prawnicy z kancelarii rodzinnej pomogą Ci w rozwiązaniu Twoich problemów i osiągnięciu korzystnego rozstrzygnięcia sprawy.

Related Posts